یادگیری اصول ست کردن لباس و چگونگی استفاده از آن

یادگیری اصول ست کردن لباس

یادگیری اصول ست کردن لباس و چگونگی استفاده از آن

شاید برایتان پیش آمده باشد که برای ست کردن لباس با مشکل مواجه شوید، ست کردن لباس آن گونه که به نظر می آید کار راحتی نیست. اصول و قواعدی وجود دارد که برای هم‌خوانی رنگها باید از آن استفاده کنیم. در ادامه به چند نکته درباره یادگیری اصول ست کردن لباس اشاره خواهیم کرد.

چند نکته مهم:

ست کردن رنگ‌های اولیه و ثانویه که در چرخه رنگ در کنار هم قرار گرفته‌اند:

این دو دسته از رنگها در صورت ترکیب شدن  با یکدیگر هماهنگی دارند مثلا آبی با بنفش و سبز  یا زرد با قرمز و نارنجی. این رنگ ها را میتوان با هم ست کرد ولی به علت اینکه نور یکدیگر را کاهش میدهند، با قرار گرفتن آنها در بغل هم چندان به چشم نمی‌آیند

ست کردن رنگ‌های اولیه و ثانویه‌ای که در چرخه رنگ مقابل یکدیگر قرار گرفته‌اند:

به این دو گروه از رنگ ها، رنگ های مکمل گفته میشود. مثل بنفش که از ترکیب قرمز و آبی به وجود آمده و متضاد رنگ زرد است. دو دسته دیگر از رنگ ها وجود دارند که مکمل هم هستند اما رنگ آنها با هم در تضاد نیست و به عبارت دیگر رنگشان در عین مکمل بودن ، کنتراست دارد.به این دو گروه از رنگها، «کنتراست مکمل» میگوییم و معمولا استفاده از آنها باهم به جذابیت هر کدام می افزاید. مثل رنگ سبز که از ترکیب زرد و آبی به وجود اومده و با رنگ قرمز کنتراست دارد.

هماهنگ کردن لباس چند رنگ با بقیه لباس ها:

برای ست کردن با لباسی که از چند رنگ تشکیل شده است، میتوان رنگی که بیشتر از بقیه رنگ ها در آن به کار  رفته را به عنوان معیار هماهنگ سازی قرار داد.

یادگیری اصول ست کردن دو یا چند لباس طرح دار:

برای ست کردن دو لباس یا بیشتر باید دقت کنید که همه آنها طرح دار نباشند. پوشیدن یک پیراهن خال خالی با یک دامن راه راه چندان جالب نیست. برای استفاده از این ترکیب نیاز به دانستن یک سری اصول حرفه ای دارید که فقط طراحان خبره از آن مطلع هستند.

 

رنگ شناسی :

همانطور که در شکل زیر میبینید، رنگ ها در یک چرخه قرار گرفته اند. چرخه رنگ ها بر اساس رنگ های رنگین کمان تنظیم شده است. این چرخه چگونگی رسیدن رنگها از یک طیف به طیف دیگر و نوع ارتباط آنها با یکدیگر را مشخص میکند.همچنین نشان میدهد که چه طور رنگها در کنار هم باعث افزایش و کاهش قدرت انعکاس یکدیگر می‌شوند.

 

یادگیری اصول ست کردن لباس

 

انواع رنگها:

رنگ‌های اولیه:

زرد، قرمز و آبی

رنگ‌های ثانویه (ترکیبی):

قرمز + آبی = بنفش

قرمز + زرد = نارنجی

زرد + آبی = سبز

رنگ‌های درجه سوم:

رنگ‌های درجه سوم از ترکیب رنگ‌های اولیه با رنگ‌های ثانویه به وجود می‌آیند این رنگ ها با رنگهای اولیه هم خوانی خوبی دارند. در این بخش عامل تعیین‌کننده رنگ میزان استفاده از دو رنگ است و براساس اندازه ترکیبات می‌توان نتایج مختلفی به دست آورد مثلا با سه ترکیب مختلف از دو رنگ ثابت می‌توان سه رنگ مختلف به دست آورد:

سبز+ آبی = آبی فیروزه‌ای

سبز+ آبی = سبز آبی (آبی آکواریومی)

سبز + آبی = لاجوردی

زرد + نارنجی = کهربایی

زرد + سبز = زمردی

زرد + سبز = لیمویی

آبی + بنفش = نیلی

آبی + بنفش = ارغوانی

آبی + بنفش = یاسی

قرمز + بنفش = زرشکی

 

 

ترکیب رنگ سفید و سیاه:

رنگ سفید و سیاه با تمام رنگ ها هماهنگی دارند.چراکه از نظر متخصصان سفید و مشکی رنگی ندارند. سفید محصول نبودن ترکیبات رنگی با بیشترین درخشندگی است و سیاه از ترکیب تمام رنگ‌ها با بیشترین حد تیرگی به‌وجود آمده است. سفید به رنگ ها جلوه میدهد و سیاه تند و تیزی آنها را میگیرد.

رنگ قرمز:

قرمز  با سفید، مشکی، قرمز، بنفش، نارنجی و سبز قابلیت جور شدن دارد. بهترین راه ساختن ستی با رنگ قرمز استفاده از ترکیبات مختلف قرمز نظیر رنگ بفنش است. بهتر است قرمز روشن یا تیره را باهم ست نکنید. همچنین، قرمز را با آبی و زرد ست نکنید؛ چون فقط زمانی میشود آنها را باهم هماهنگ کرد که آبی به سمت بنفش و زرد به سمت نارنجی متمایل شده باشد. 

رنگ آبی:

رنگ آبی با سفید، مشکی، آبی، سبز، بنفش و نارنجی هماهنگ می‌شود. رنگ مکمل آبی، نارنجی است و قرار گرفتن این دو رنگ در کنار هم نارنجی را تشدید می‌کند. دقت کنید آبی را با زرد و قرمز ست نکنید، فقط در صورتی می‌توانید ست کنید که قرمزتان به بنفش و زردتان به سبز نزدیک باشد.

 

رنگ زرد:

زرد با رنگ‌های سفید، مشکی، زرد، سبز، نارنجی و بنفش هماهنگی دارد . رنگ‌های مشابه زرد، نارنجی و سبز هستند. مکمل رنگ زرد، بنفش است ولی زرد و بنفش باید با دقت در کنار هم استفاده شوند و هیچ کدام نباید از دیگری تندتر باشد. زرد به خاطر تند و آتشین بودنش برای ست کردن با رنگ های دیگر انتخاب سختی است. استفاده از سایه های ملایم تر رنگ زرد به جای توناژ های تند مثل نئون یا شبرنگ کار را برای شما راحت تر خواهد کرد.

رنگ سبز:

سبز با رنگ‌های سفید، مشکی، سبز، آبی، زرد و قرمز هارمونی دارد. رنگ مکمل سبز، قرمز است.سبز و قرمز ترکیب خوبی را در کنار یکدیگر ایجاد میکنند. سبز با بنفش و نارنجی هماهنگی ندارد مگر اینکه بنفش نزدیک به آبی و نارنجی نزدیک به زرد باشد.به طور کلی، سبز در صورت استفاده صحیح رنگ پرکاربردی است. گونه هایی از رنگ سبز مثل خاکی ، زیتونی و زمردی به خاطر اینکه در طبیعت یافت میشوند به راحتی میتوانید آنها را با هر رنگی ست کنید.

 

رنگ بنفش:

رنگ بنفش با مشکی، سفید، بنفش، قرمز، آبی و زرد هماهنگی دارد. مکمل رنگ بنفش، زرد است ولی رنگ زرد نباید زیاد تند باشد چون باعث ایجاد تصویر ناخوشایند میشود. رنگ بنفش با همان دستورالعملی که برای رنگ آبی گفتیم قابل استفاده است. اگر از سایه‌های تیره‌تر بنفش استفاده می‌کنید، کارتان راحت است. طیف‌های مختلف قرمز و آبی با بنفش هماهنگی دارند و می‌توانید از تیره و روشن این رنگ برای کامل کردن یک ست استفاده کنید.

 

رنگ نارنجی:

سفید، مشکی، نارنجی، قرمز، آبی و زرد، رنگ‌های هماهنگ با نارنجی هستند.رنگ مکمل نارنجی، آبی است. رنگ نارنجی برای ست کردن انتخاب خوبی نیست چراکه در اغلب اوقات ممکن است ستی نا هماهنگ ایجاد کند. اگر به استفاده از رنگ نارنجی تمایل زیادی دارید ، برای بهتر ست شدن لباس های دیگرتان با این رنگ بهتر است به جای استفاده از نارنجی تند از توناژ روشن تر یا تیره تر این رنگ استفاده کنید تا بتوانید آن را در کنار رنگهای قرمز و نارنجی به کار ببرید. به عنوان مثل رنگ قهوه ای که از نارنجی به وجود امده برای ترکیب با آن مناسب است.

 

یادگیری اصول ست کردن لباس

 

 

لباس چی بپوشم +چطور همیشه خوش تیپ و شیک باشم
چه لباس هایی در چاق به نظر رسیدن خانم هاي قدكوتاه تاثیر ميگذارد
کفش زندگی شاد
کفش گلبرگ با نقش گل رز
کفش گل بهار با گل های زیبای بهاری
کفش نیلوفر آبی مارک تیمبرلند
کفش یک پای یلدا
پوشاک مردانه از گذشته تا به الان و تغییرات آن
لباس بارداری و لذت بردن از دوران شیرین بارداری
زیبایی چیست ؟ آیا زیبایی خوشحالی می آفریند؟
چگونه رنگ لباس مناسب پوستمان را انتخاب کنیم ؟
لباس های قدیمی خود را چگونه به لباس جدید تبدیل کنیم؟
ترند کفش های زنانه در سال 2020 را از دست ندهید
تاریحچه مانتو و سیر تکاملی مانتو بسیار جالب است.
استایل نوجوانان و راهنمای آن برای والدین
مدل لباس راحتی خانگی پوشیده برای دختران و خانم های خوش سلیقه
صنعت مد و فشن و حقایقی جالب که باید در مورد آن بدانیم

محصولات بی نظیر را با انتخاب خودتان و طرح دلخواه از بپوشش سفارش دهید و بپوشید.

2 thoughts on “یادگیری اصول ست کردن لباس و چگونگی استفاده از آن

  1. Pingback: 13راه حل رشد و کیفیت بهتر موی سر برای بانوان - بپوشش ، متفاوت باش

  2. Pingback: فشن بلاگر چیست و چه خصوصیاتی باید داشته باشد - نوشته ها - بپوشش ، متفاوت باش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *