لباس و نوع پوشش و تاثیرات آن بر شخصیت افراد

لباس

تاثیر لباس پوشیدن بر شخصیت

تاثیر لباس پوشیدن بر شخصیت غیر قابل کتمان است. این در حالی است که مرز باریکی در این میان وجود دارد.  لباس زیبا نشان آدمیت نیست، این مورد در فرهنگ ما به خوبی جای دارد. اما از سویی دیگر تیپ و رنگ لباسهای ما تا حد زیادی نشان دهنده شخصیت ماست.نکته مهم در این بحث این است که ما در مورد برند و قیمت لباس بحثی نداریم، بحث اصلی در میان رنگ، مدل، تمیزی و عطر لباسهای ماست. یک لباسهای فاخر و گران قیمت اگر مناسب سن و جایگاه اجتماعی ما در محفلی خاص نباشد یا کثیف و بویی زننده داشته باشد، موجب دور شدن افراد از ما می شود. این در حالی است که یک لباسهای معمولی و مناسب جایگاه ما، در صورت تمیز و آراسته بودن، می تواند تاثیر به سزایی در نحوه تفکر افراد درباره ما داشته باشد.

لباس

علت اصلی ضرورت وجود طراح لباس در فیلم ها و نمایش ها:

دقیقا بحث ارتباط سریع بینایی، دلیل ضروری بودن یک طراح لباس خبره در نمایش ها و فیلم هاست. بیننده نمی تواند یک شناخت طولانی از بازیگری که در نقش های دیگر هم دیده، داشته باشد. بنابراین با لباسها و ظاهری که برای نقشی خاص طراحی می شود، می تواند با بازیگر در نقشی خاص به سرعت  ارتباط برقرار کند.

چند نکته در تاثیر لباس پوشیدن بر شخصیت

برای انتخاب یک لباسهای مناسب و درک تاثیر لباسی پوشیدن بر شخصیت باید جنبه های بسیار مختلفی را همزمان در نظر گرفت. به طور مثال در کشور ما، جنبه های دینی، فرهنگی، قومی، اجتماعی، سیاسی، جنسیتی، آب و هوایی و… را باید همزمان در نظر داشت.

شما به عنوان یک خانم یا آقا در سنین و مشاغل گوناگون، با انتخاب های گوناگونی مواجه هستید که هرکدام نیز می تواند جایگاه اجتماعی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

انواع تیپ شخصیتی در تاثیر لباس پوشیدن بر شخصیت

شخصیت شلخته

کسی که لباسهای نامرتب، بدون اتو و بدون هارمونی رنگ می پوشد، به جهان اطراف این پیغام را می دهد که نمی توان به وی اعتماد کرد. اینگونه از افراد غالبا خالی از احساس مسئولیت پذیری و دارای اعتماد به نفس کاذب هستند.

لباس

 

شخصیت به دنبال مد

این گونه از افراد برای ابراز وجود خود، تنها به دنبال مد و برندها هستند. این افراد نیز در طولانی مدت نمی توانند افراد قابل اعتمادی باشند. در زندگی مسائل مهم تر از مارک و مد لباسی هم وجود دارد که می تواند با یک لباسی آراسته جور شوند.

لباس

 

شخصیت خسیس و دست و دل باز

بدون در نظر گرفتن مرزها، در یک دید کلی، افرادی که لباسهای تنگ و کوتاه تر می پوشند،غالبا افرادی خسیس هستند. برعکس آن اگر فردی در شرایط مساوی، لباسهای گشاد و بلند را بر می گزیند، فردی گشاده دست تر است.

لباس

 

شخصیت ورزشکار

استفاده از لباسها و کفش های ورزشی به دیگران نشان می دهد که شما ورزشکار هستید و مراقب بدنتان هستید. البته باید در نظر داشت که در اکثر موقعیت های رسمی این تیپ موجه نیست.

لباس

شخصیت رسمی

افرادی که در بیرون از خانه هرگز لباسی به جز لباس رسمی نمی پوشند، در طی زمان در نظر دیگران انسانی یک بعدی یا فاقد خلاقیت به نظر می آیند.

شخصیت نمایشی

شخصیت های نمایشی، از رنگ ها و مدل های خلاف هنجارها استفاده می کنند. اینگونه افراد برای نشان دادن خود به هر دستاویزی متصل می شوند.

شخصیت پیرو و همرنگ جماعت

افرادی که غالب رنگ های محبوب جامعه را انتخاب می کنند و هنگام انتخاب لباس، علایق خود را در زیر چتر هنجارهای جامعه پنهان می کنند، شخصیت های پیرو جماعت می نامند.

مد روز لباس های بانوان ابتدا تا به امروز و تغییرات عجیب آن
لباس

4 thoughts on “لباس و نوع پوشش و تاثیرات آن بر شخصیت افراد

  1. Pingback: لباس های زمستانه برای خانم ها که شمارا جذاب تر میکند - بپوشش ، باهاش حال کن

  2. Pingback: نکاتی که همیشه باید آن را در نظر گرفت برای خوش تیپی - بپوشش ، باهاش حال کن

  3. Pingback: لباس های بهاری و جذابیت در متفاوت بودن آن ها - بپوشش ، باهاش حال کن

  4. Pingback: نکاتی که برای ظاهری جذاب و زیبا باید در نظر گرفت - بپوشش ، باهاش حال کن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *